Hra Mravenec

Obsah stránky:


Mravenec - Popis hry

Hra Mravenec je logická hra pro jednoho hráče a je obdobou klasické hry Sokoban. Nalézá se zde několik úrovní a cílem Herní plocha hráčova úsilí v každé z nich je pomocí postavičky mravence dotlačit několik kvádříků na jejich cílové pozice.
Na rozdíl od hry Sokoban jsou zde jednotlivé kvádříky označeny písmeny a je nutné každý z nich přesunout na cílovou pozici označenou stejným písmenem. Ovládání je možné nejen pomocí klávesových šipek, ale je možné vytvářet také posloupnost příkazů, podle nichž se bude postavička mravence pohybovat. Blíže jsou pravidla hry popsána v tutoriálu k programu. Pro hru je možné vytvářet pomocí editoru vlastní úrovně.
Hru je možné využít ve školství jako výukovou pomůcku, kdy se děti učí vytvářet algoritmy (posloupnosti příkazů). Další využití ve škole pak je pro hravou výuku cizích jazyků.
Hra je určena pro operační systém Microsoft Windows a pro svůj běh potřebuje .NET Framework verze 2.0 nebo vyšší.

Download a instalace

Program Mravenec lze stahovat v modifikacích:
Mravenec - instalační soubor přípona *.exe velikost 498 kB Stáhnout Download
Mravenec - archiv ZIP přípona *.zip velikost 221 kB Stáhnout Download
Stáhnout program ve formě klasického instalačního souboru je doporučen všem, kdo mají práva k zápisu do registrů Windows, tedy zejména pro instalaci na domácí počítače. Naopak stáhnout program ve formě archivu zip je vhodný tam, kde není možné program instalovat či je plánováno využití hry na sdíléném disku.
Každý z výše uvedeným souborů obsahuje samotný spustitelný soubor mravenec.exe a dále soubory mravenec.ini (obsahuje inicializační informace programu), soubor tutorial.pdf (soubor s Tutoriálem hraní hry), soubory s vzorovými hrami a obrázky potřebné pro správnou funkcionalitu programu.

Náhledy programu

Níže jsou zobrazeny náhledy programu. Na prvním je zachyceno úvodní okno programu. Na druhém je zobrazeno herní rozhraní a na třetím je editor úrovní.

Hlavni okno hry Mravenec Herní prostředí hry Mravenec Editor úrovní hry Mravenec

Webmaster: Václav Šimandl, © 2009